بهترین جعفری خشک صادراتی با قیمت عالی

جعفری خشک یکی از انواع سبزی خشک است که با نام علمی Petroselinum crispum شناخته می شود. گیاه جعفری از خانواده Apiaceae است و سایر اعضای این خانواده سایر گیاهان سرسبز خوردنی شامل هویج و کرفس می باشند. گیاه جعفری، بومی منطقه مدیترانه شرقی در دریای یونان است.

جزیره سیسیل در یونان و همچنین سواحل ترکیه که همگی متعلق به منطقه مدیترانه هستند، خاستگاه گیاه جعفری می باشند. طعم بی نظیر و عطر دلپذیر گیاه جعفری باعث شده که مصرف جعفری خشک به عنوان سبزی خشک در جایگاه یک چاشنی برای تهیه انواع غذاها به کار روند.

گیاه سبز جعفری هم به صورت تازه مصرف می‌شود و هم به صورت خشک شده در کنار ادویه ها به کار می رود. جایگاه گیاه جعفری در آشپزی آمریکایی، اروپایی و غذاهای خاورمیانه بسیار برجسته است. برای به دست آوردن یک کیلو جعفری خشک باید چندین کیلوگرم برگ های سبز جعفری را خشک کرد.

ارزش تغذیه ای گیاه جعفری به ویژه در حالت جعفری خشک قابل توجه است و مزایای مفیدی برای سلامتی دارد. در زبان های مختلف، جعفری خشک با عبارت های متفاوت شناخته می شود. در قسمت زیر با برخی از این تلفظ ها آشنا می شوید:
جعفری به اصطلاح makdunis (عربی)، xiang cai (ماندارین)، persil (فرانسوی)، petersilie (آلمانی)، ajmood (هندی)، prezzemolo (ایتالیایی)، paseri (ژاپنی)، salsinha (پرتغالی)، پتروشکا (روسی) و perejil گفته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Buy now