قیمت پاپریکا، خرید پاپریکا و تمامی موارد استفاده پاپریکا

قیمت پاپریکا ، تمامی نکات خرید پاپریکا ، فروش پاپریکا ،صادرات پاپریکا را در این مقاله بخوانید !! مثل همه انواع دیگر فلفل، گونه های پاپریکا، بومی آفریقای جنوبی هستند با این حال، پاپریکا که اساسا یک گیاه گرمسیری است، می تواند در آب و هوای سردتر نیز رشد کند.

جهت آشنایی با مراحل آماده سازی پاپریکا فیلم زیر را تماشا کنید !!!

 

در اروپا، مجارستان و اسپانیا دو کشور اصلی پرورش دهنده پاپریکا به شمار می روند، گرچه که گونه های رشد کرده در این دو کشور، شکل های بسیار خفیف تری نسبت به انواع گرمسیری آنها دارند.گفته می شود که پاپریکای مجارستان، قوی تر و غنی تر از نوع اسپانیایی آن است که ویژگی های نسبتا خفیف تری دارد، با این حال، با روش های کنترل شده پرورش و تولید مثل، می توان این خصوصیات را به صورتی مشابه ایجاد کرد.

gimex seifijat - قیمت پاپریکا، خرید پاپریکا و تمامی موارد استفاده پاپریکا

 

در زمان خرید پاپریکا، این نکته را به خاطر داشته باشید که برخی از کمپانی های تولد ادویه، به منظور حفظ طعم قوی تری که بسیاری از مصرف کنندگان پاپریکا انتظار دارند، فلفل کاین را برای بالا بردن تندی پاپریکای مجارستانی، به آن اضافه می کنند. این محصول در ترکیه، یوگوسلاوی و ایالات متحده آمریکا نیز تولید می شود.

 

قیمت پابریکا

 

از موارد استفاده پاپریکا توسط تولید کنندگان مواد غذایی، می توان به کاربرد آن در پنیرها، گوشت های فراوری شده، سس های گوجه فرنگی، پودرهای چیلی و سوپ ها اشاره کرد. شاید جالب باشد که بدانید، اولین هدف استفاده از پاپریکا در بسیاری از خوراکی ها و مواد غذایی، اضافه کردن رنگ است.

بنابراین، اگر یک آیتم غذایی به رنگ قرمز، نارنجی یا قهوه ای مایل به قرمز بود و در لیست مواد تشکیل دهنده آن به «رنگ طبیعی» اشاره شده بود، احتمالا حاوی پاپریکا است. در این مقاله با ادویه پاپریکا و نکاتی که باید در هنگام خرید پاپریکا به آنها دقت کنید، بیشتر آشنا خواهید شد.

ادویه پاپریکا چه ویژگی هایی دارد؟

پاپریکا یک پودر نرم است که از گونه های خاصی از فلفل آنوم به دست می آید و اندازه ها و اشکال گوناگون دارد. پاپریکا ممکن است کوچک و گرد (اسپانیا و مجارستان) یا نوک تیز و مخروطی شکل (مجارستان و کالیفرنیا) باشد. پاپریکا بزرگتر و خفیف تر از فلفل چیلی است و از گونه هایی به دست می آید که آنقدر رسیده اند که قرمز شده اند و گاهی به نام فلفل فرنگی شیرین نیز شناخته می شود.

پابریکا

از این نوع فلفل، در زیتون پرورده به کار برده می شود. پودر پاپریکا در رنگ های مختلفی، از قرمز روشن تا قهوه ای تیره وجود دارد.

 • رایحه: تقریبا گرم و شیرین
 • طعم: از خفیف و شیرین تا تند و آتشین
 • مقیاس گرما: 2 تا 7

پاپریکا چه انواعی دارد و آیا مهم است که کدام نوع آن در غذا به کار می رود؟

پاپریکای شیرین، پاپریکای دودی و پاپریکای تند، سه نوع مختلف این محصول در بازار هستند و هر زمان که قصد خرید پاپریکا و فروش آن را داشتید، این نکته مهم را از یاد نبرید که به کار بردن هر کدام از این موارد، غذا را دارای طعم کاملا متفاوتی می کند.

پاپریکا، در ساده ترین شکل آن از آسیاب کردن غلاف های فلفل شیرین برای درست کردن پودری به رنگ قرمز روشن، به دست می آید. اما بسته به نوع پاپریکای مورد استفاده، این رنگ در بازه قرمز- نارنجی روشن تا قرمز خونی تیره و طعم آن در بازه شیرین و خفیف تا تلخ و تند قرار می گیرد.

بنابراین در هنگام خرید پاپریکا و فروش آن، نوع مناسب و درست این محصول را انتخاب و به مشتری عرضه کنید. همچنین توجه داشته باشید که فارغ از موارد استفاده پاپریکا و نوع خریداری شده، بهتر است آن را فقط تا شش ماه در مکانی خنک و تاریک نگهداری نمایید.

پابریکا

پاپریکای شیرین

این محصول که بر روی بسته آن معمولا فقط برچسب پاپریکا دیده می شود، رنگ پر طراوتی را به هر غذایی اضافه می کند. مشتریان شما می توانند پس از خرید پاپریکای شیرین، آن را به عنوان چاشنی بر روی تخم مرغ آب پز یا سالاد سیب زمینی پاشیده یا به عنوان طعم دهنده برای گوشت استفاده کنند.

این فلفل دارای طعمی شیرین بوده و کاملا بدون تندی است. همچنین اگر نوع پاپریکا در یک رسپی به طور خاص معین نشده بود، به افراد توصیه می شود که از پاپریکای شیرین استفاده کنند.

پاپریکای تند

پاپریکای تند در واقع گونه مجارستانی این فلفل بوده و در باور بیشتر مردم نسبت به دو گونه دیگر برتری دارد. در غذاهای مجارستانی، پاپریکا به عنوان اولین طعم دهنده و همچنین به جای اضافه کردن رنگ به یک خوراک، به کار برده می شود.

این ورژن از پاپریکا، طعمی تند و اسپایسی را به غذا اضافه می کند و اگر کسی تحمل طعم خیلی تند را نداشته باشد، می تواند در رسپی هایی که از پاپریکای تند استفاده کرده اند، پاپریکای شیرین را جایگزین کرده و برای جبران تندی غذا، مقدار کمی فلفل کاین را بیفزاید. استفاده از پاپریکای دودی به جای نوع تند این فلفل توصیه نمی شود.

خرید پابریکا

پاپریکای دودی

پاپریکای دودی که به نام پاپریکای دودی اسپانیایی هم شناخته می شود، از فلفل هایی به دست می آید که دودی شده و بر روی آتش چوب بلوط خشک شده اند. این فرایند به پودر قرمز حاصل از فلفل، طعمی غنی و دودی می دهد. در زمان خرید پاپریکا و فروش آن، شما می توانید این محصول را در شکل های خفیف، متوسط- تند و کاملا تند، به مشتری عرضه کنید.

این گونه پاپریکا دارای طعمی دودی است که مشابه آن از گریل کردن یا نیم سوز کردن فلفل قرمز حاصل می شود. طعم آن شیرین و خنک بوده و هیچ طعم تندی را به بشقاب اضافه نمی کند، مگر اینکه در زمان خرید پاپریکا، نوع تند و دودی آن را تهیه نمایید.

پابریکا

نحوه آماده سازی و نگهداری پاپریکا چگونه است؟

پاپریکا به سرعت فاسد می شود، بنابراین باید در مقادیر کم به مشتری عرضه شده و در ظروفی در بسته و به دور از نور مستقیم خورشید، نگهداری گردد. موارد استفاده پاپریکا چه چیزهایی هستند و خریداران اصلی این ادویه را چه کسانی تشکیل می دهند؟ خرید پاپریکا معمولا برای استفاده از این ادویه در آشپزخانه ها، رستوران ها و عطاری ها صورت می گیرد.

ادویه پاپریکا را می توان در انواع غذاهای ایرانی و فست فودها به کار برد، بنابراین، در صورت به کار بردن یک استراتژی صحیح برای تعیین قیمت پاپریکا، هم صاحبان رستوران های سنتی و هم مدیران فست فودها، مشتریان بسیار خوبی برای شما به شمار می آیند.

قیمت پابریکا

در چه غذاهایی می توان از پاپریکا استفاده کرد؟

در بسیاری از کشورها، پاپریکا، فارغ از نوع آن، غالبا به عنوان تزئین غذایی که آماده سرو است، به کار برده می شود. جالب است که چگونه رنگ قرمز پاپریکا، می تواند بشقاب خوراکی مانند هوموس را اینقدر زیباتر سازد.

اما پس از خرید پاپریکا توسط مشتری، لازم نیست که استفاده از آن، به تزئین غذاها محدود شود، این ادویه را می توان در رسپی های مختلف گنجاند و از طعم آن لذت برد. در واقع، از مهمترین موارد استفاده پاپریکا در آشپزی ایرانی می توان به مصرف آن در انواع برنج، سالاد، جوجه، ماهی، کباب و سایر خوراک ها اشاره کرد.

در کشور مجارستان، پاپریکا به صورت گسترده در بسیاری از غذاها به کار برده می شود. مشهورترین موارد استفاده پاپریکا در مجارستان، در خوراک گویاش (خورشت گوشت گاو) و پاپریکاش مرغ هستند. پاپریکا همچنین در حین درست کردن سوسیس در مجارستان و بسیاری از کشورهای اروپای شرقی به کار برده می شود.

در اسپانیا، پاپریکا در غذاهای حاوی برنج و تقریبا هر خوراک دیگری، مورد استفاده قرار می گیرد. مشتریان شما می توانند پس از خرید پاپریکا، آن را تقریبا در هر غذایی که نیاز به افزودن رنگ قرمز دارد، استفاده کنند.

خرید پابریکا

برای مثال، در مورد جوجه تندوری، پاپریکا می تواند جایگزین بسیار خوبی برای آن ادویه هندی باشد که به صورت سنتی، رنگ قرمز این غذا را ایجاد می کند. از دیگر موارد استفاده پاپریکا می توان به پاستا، تخم مرغ آب پز، سوپ ها و خورشت ها اشاره کرد.

اما شاید جالب ترین نکته در میان موارد استفاده پاپریکا، این است که چگونه می توان این ادویه را با فلفل های تند تازه ترکیب کرد. این کاربرد، بخصوص برای کسانی مفید است که تحمل تندی زیاد فلفل را ندارند.

همچنین اگر کسی تمایل داشته باشد که رنگ قرمز غذای او حفظ شده، اما غذایش خیلی تند نباشد، می تواند به جای مقداری از فلفل، پاپریکا را جایگزین کند. یک روش بسیار خوب برای استفاده از پاپریکای دودی، اضافه کردن آن به مارینادها و سس های باربکیو است. در این صورت، رنگ قرمز جذاب و طعم دودی- شیرین این محصول، به غذا اضافه خواهد شد.

پابریکا

استفاده از پاپریکا چه مزایایی برای سلامت افراد دارد؟

یکی از موارد استفاده پاپریکا، فوایدی است که مصرف این ماده غذایی برای سلامتی انسان دارد. به طور کلی، فلفل های قرمز تازه، هفت برابر بیشتر از پرتقال، حاوی ویتامین سی هستند، با این حال، گرمای بسیار بالای متدهای جدید برای خشک کردن پاپریکا، بخش عمده ویتامین سی آن را از بین می برد.

 1. با این وجود، پاپریکا یک منبع بسیار عالی از بتاکارتون است که در بدن تبدیل به ویتامین آ می شود.
 2. پودر پاپریکا انرژی انسان را افزایش می دهد
 3. انواع ویتامین ب موجود در پاپریکا، باعث افزایش سوخت و ساز بدن و بالا بردن میزان انرژی می شود.
 4. استفاده از پاپریکا، هضم غذا را تسهیل می کند
 5. میزان اسیدیته و محتویات میکروبی دستگاه گوارش با مصرف پاپریکا افزایش یافته و باعث هضم راحت تر غذا می گردد.
 6. پاپریکا، یک ماده طبیعی بسیار عالی برای جوان سازی پوست به شمار می آید
 7. بتا کاروتن موجود در این ادویه، دشمن چروک های پوستی بوده و مصرف آن لکه های پوستی افراد را کاهش می دهد.
 8. از سوی دیگر، ویژگی های آنتی اکسیدانی پاپریکا، روند پیر شدن را به تاخیر می اندازد.
 9. برای مقابله با واریس، می توان از پاپریکا استفاده کرد
 10. استفاده منظم از پاپریکا در غذاهای مختلف، عروق موجود در بدن انسان را استحکام بخشیده و باعث بهبود بیماری واریس می شود.

خرید پابریکا

قیمت ادویه پاپریکا چقدر است؟

در کشور ایران، ادویه پاپریکا در مقادیر مختلف و با قیمت های گوناگون به بازار عرضه می شود. قیمت پاپریکا برای افرادی که به منظور مصرف شخصی اقدام به خرید می کنند، بسته به اندازه بسته آن متغیر بوده و بین شش هزار تومان تا پانزده هزار تومان است. برای خریداران عمده، قیمت پاپریکا در اندازه ده کیلویی، بین 500 تا 800 هزار تومان است.

همان طور که گفته شد در زمان خرید پاپریکا، چه مقدار کم و چه زیاد، به نوع محصول، شیرین، تند یا دودی، دقت کنید. برند ارائه کننده ادویه و اعتبار آن نیز از دیگر مواردی است که توجه به آن در زمان خرید پاپریکا، شما را در یافتن محصولی با کیفیت بهتر یاری می کند.

پابریکا صادراتی

 

نگاه مختصری بر پاپریکا دودی و قیمت آن

پایریکا دودی نوعی ادویه به حساب می آید که از آسیاب کردن فلفل خشک شده، تهیه می‌ شود. در اکثر کشورهای غربی، اسم این ادویه به کلمه فلفل و به خصوص نوع دلمه ای اشاره می ‌کند. پاپریکا دودی برای افزودن رنگ، طعم و عطر در بسیاری از غذاها مورد استفاده قرار می‌ گیرد و می‌ تواند طیفی وسیع از طعم ملایم تا تند را در برداشته باشد.

قیمت پاپریکا دودی با توجه به ویژگی هایی که این ادویه در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد، بسیار ناچیز است. این ادویه طرفداران مخصوص به خود را در میان طیف های مختلف شخصیتی دارد و زمانی که دلیل استفاده از آن در غذاها از مصرف کنندگان پرسیده می شود، به کلماتی مانند ایجاد طعم بی نظیر غذا و … اشاره می کنند.

پابریکا دودی

چرا خرید پودر پاپریکا دودی پیشنهاد می شود؟

قطعا یکی از دلایلی که خرید و استفاده از پاپریکا دودی توصیه می شود، ویژگی های بی نظیری است که این ادویه در اختیار مصرف کنندگان خود قرار می دهد. به طوری که پاپریکا به عنوان یکی از محبوب ترین ادویه جات در بین کشورهای مختلف آسیای مرکزی و اروپایی شناخته می شود. از دلایل دیگری که با توجه به آن ها خرید پاپریکا دودی به شما پیشنهاد می شود، می توان موارد زیر را نام برد:

 • این ادویه دارای طعم شیرین و مقداری تند و اندکی تلخ است. برای خوش رنگ کردن غذاهایتان بهترین گزینه خواهد بود.
 • خواص نهفته در پاپریکا دودی این ادویه را به داروی موثر در درمان برخی از بیماری ها تبدیل می کند.
 • قیمت پاپریکا دودی در مقایسه با بسیاری از ادویه های دیگر با همین کیفیت و خواص بسیار مناسب تر است.
 • هضم این ادویه به خوبی صورت می گیرد و کمتر شاهد علائم حساسیت زا خواهیم بود.

پابریکا دودی

موارد مصرف وسیع پاپریکا دودی و قیمت مناسب آن :

خوشبختانه پاپریکا دودی طیف مصرف وسیعی دارد و شما می توانید از آن در تهیه انواع سالاد استفاده کنید. این ادویه مفید دارای کلروفیل، ویتامین D و ویتامین k است که ویتامین k یکی از بهترین داروها برای رفع خونریزی و انعقاد بوده و به عبارتی چرخه انعقاد خون را راه اندازی و به آن سرعت می بخشد.

چرخه انعقاد خون تنها زمانی فعال می شود و فاکتورهای انعقادی را به کار می گیرد که مواد مورد نیاز در اختیارش قرار گیرد که یکی از مهم ترین این مواد، ویتامین K است. قیمت پاپریکا دودی شاید در مرحله ی اول شما را گول بزند و فکر کنید که ادویه ای با این قیمت مگر چه خواصی می تواند داشته باشد اما برعکس این تصور، این ادویه نه تنها طیف مصرفی وسیعی دارد بلکه خواص درمانی آن نیز بی شمار است.

پابریکا دودی

از دیگر مواردی که می توانید از پاپریکا دودی استفاده کنید، می توان به خورشت ها و انواع مختلف غذاهای محلی اشاره نمود. همچنین این ادویه برای افرادی که سردمزاج هستند، فوق العاده عمل می کند.

 • بر روی انواع سالادهای خام و وسبزیجات و سیب زمینی سرخ شده ریخته می شود .
 • برای پخت انواع غذا های دریایی مانند ماهی و میگو استفاده می شود .
 • در پیتزا و لازانیا و ماکارونی یک طعم و رنگ دهنده قوی است .
 • خوراک های گوشتی و مرغ و تاس کباب نیز طعم فوق العاده ایی از پاپریکا دودی می گیرند .
 •  ارزش غذایی آن بسیار بالا است.

مقایسه قیمت و فواید پاپریکا

از خواص درمانی پاپریکا دودی می توان موارد زیر را نام برد. البته لازم به ذکر است که این موارد تنها بخش کوچکی از ویژگی های این ادویه ی فوق العاده هستند.

 • کمک به بهبود زخم با استفاده از پاپریکا دودی

پاپریکا دودی حاوی ویتامین E است و به بدن کمک می‌ کند تا گلبول قرمز تولید کند. همچنین در بهبود سریع زخم ‌ها مؤثر است.

موارد استفاده پابریکا

 • درمان مشکلات پوستی

اگر مشکلی مانند آکنه دارید استفاده از این پاپریکا را دست کم نگیرید. چون این ادویه خاصیت ضد باکتریایی دارد و برای مشکلات باکتریایی پوست مانند آکنه می ‌تواند مفید باشد. نکته ‌ای که لازم است دقت کنید این است که استفاده بیش از حد از آن می ‌تواند منجر به گرمای بیش از حد شود.

 • تحریک کنندگی

قیمت پاپریکا دودی معیاری برای نمایش برخی از ویژگی های آن است؛ چرا که این ادویه تحریک کننده ترشحات معده ای بوده و سوء هاضمه را به خوبی از بین می برد. همچنین خواص ضدعفونی کننده نیز دارد. کپساسین موجود در آن یک ترکیب شیمیایی است که موجب تحریک سیستم ایمنی شده و به این سیستم در حمله به عوامل عفونی کمک می ‌کند و در کنار آن در درمان درد مفاصل نیز بسیار کارآمد است.

 • خواص ضدسرطانی پاپریکا دودی

این ادویه منبع خوبی از ویتامین C و بیوفلاونیدن است. بیوفلاونیدن را در دسته خواص از مواد معدنی به نام آنتی اکسیدان ها دسته بندی می کنند. آنتی اکسیدان ها یک ویژگی بسیار موثر دارند و آن هم این است که از پیشروی چرخه ی سلول های سرطانی جلوگیری کرده و رادیکال های آزاد موثر در ایجاد سرطان را از بین می برند.

 

پابریکا

 • کمک به هضم سالم

استفاده از این پاپریکا دودی به هضم بهتر غذا کمک می ‌کند. کمک به بهبود سیستم گوارشی مربوط به خاصیت افزایش بزاق و اسید معده است؛ اما بهتر است رعایت اعتدال را در استفاده از آن داشته باشید. حتما در زمان خرید علاوه بر بررسی قیمت پاپریکا دودی، خواص آن را نیز مطالعه کنید.

 • کمک به کاهش ریزش مو

این ادویه می ‌تواند شگفتی ‌هایی برای مو به همراه داشته باشد. آهن موجود در آن به انتقال اکسیژن به فولیکول‌ های مو کمک می ‌کند که موجب رشد مو توسط بهبود گردش خون به پوست سر می ‌شود.

 • کمک به حفظ رنگ مو

ویتامین B6 در پاپریکا دودی به تولید ملانین منجر می‌ گردد. ملانین باعث ایجاد رنگ‌دانه موها می شود. استفاده از این ادویه به همراه حنا باعث ایجاد رنگ قرمز در موها می ‌شود؛ اما قبل از استفاده از آن لازم است تا مقداری از آن را روی دست ‌های خود امتحان کنید.

پابریکا دودی

 • کمک به بهبود خواب

کمک به بهبود خواب از ویژگی هایی است که پاپریکا دودی در اختیار شما می گذارد. دلیل این موضوع برمی ‌گردد به تولید هورمون ملاتونین در بدن که توسط ویتامین B در آن تولید می شود. تسهیل روند خواب معمولا به کمک داروهای شیمیایی صورت می گیرد اما شما به آگاه شدن از قیمت پاپریکا دودی، خرید و استفاده از آن مشکل خود را بدون مصرف این داروها حل نمایید.

 • کاهش خطر حمله قلبی

این ادویه به دلیل وجود ویتامین C در آن نقش محافظت کننده قلب را نیز بر عهده دارد. همچنین به دلیل وجود آهن، منیزیوم، فسفر و… نقش پاک کننده خون و حفظ سلامت قلب را نیز عهده ‌دار است.

پاپریکا دودی شامل مقدار فراوانی بتاکاروتین نیز هست که در بدن تبدیل به ویتامین A شود و برای تقویت بینایی موثر است. پاپریکا حاوی ویتامین B6 و اسید فولیک است که در رفع گرفتگی رگ‌ های قلبی و بیماری های دیابتی تاثیرگذار است. فیبر موجود در آن می تواند کلسترول را که عامل دیگری برای ابتلا به حمله قلبی و سکته است، کاهش دهد.

پابریکا دودی

 • خواص ضد التهابی

افرادی که از بیماری‌ های التهابی و خود ایمنی رنج می‌ برند، می ‌توانند از خواص ضد التهابی پاپریکا دودی استفاده کنند. این ماده به جلوگیری از التهاب ناشی از آرتریت، درد مفصلی و…کمک می ‌کند.

 •  سلامت چشم

دلیل آن وجود مقادیر بالای ویتامین A در این ادویه است. همچنین پاپریکا حاوی چهار نوع از کاروتنوئیدها است. لوتئین و زاگزانتین موجود در آن از بیماری آب مروارید یا کاتاراکت جلوگیری می کنند. اگر می‌خواهید از کاروتنوئیدهای موجود در آن حداکثر استفاده را داشته باشید به شما توصیه می‌ گردد که آن را با روغن زیتون ترکیب نمایید.

 • فراهم کننده انرژی

ویتامین B6 یک کوآنزیم است. این کوآنزیم به 100 آنزیم دیگر در بدن کمک می ‌کند که فعالیت خود را در نهایت دقت انجام دهند. شاید قیمت پاپریکا دودی نشان دهنده ی همه ی این ویژگی ها نباشد اما این ادویه منبع مهمی از این ویتامین است. پس آن را برای تأمین انرژی و انجام فعالیت‌ های سوخت و ساز بدن خود نادیده نگیرید.

پابریکا دودی

 • کاهنده فشار خون

اگر از مشکلات فشار خون رنج می ‌برید و به دنبال یک راه چاره هستید، پاپریکا را نیز در غذای خود امتحان کنید. در واقع یکی موارد مصرف آن، استفاده به عنوان داروی کاهنده فشار خون است. کپساسین ترکیبی در این آن بوده که در این رابطه تأثیرگذار است.

عوارض جانبی و مضرات پاپریکا دودی

احتمال بروز واکنش های آلرژیک نسبت به پاپریکا دودی بسیار کم است اما استفاده از آن نیز مانند هر ماده غذایی دیگر ممکن است در برخی افراد به حساسیت های غذایی منجر شود. در صورت مشاهده هر گونه علائم آلرژی مانند ورم دهان یا لب یا درماتیت تماسی در دست های خود بعد از خوردن یا تماس با پاپریکا با پزشک مشورت کنید.

عمده عوارض این ادویه به عفونت ها منجر می شود اما افرادی که مشکلات گوارشی دارند ممکن است این ادویه برای آن ها اثرات سویی داشته باشد. اما تحقیقات جامعی منبی بر این موضوع وجود ندارد و صرفا این نتیجه گیری عامه پسندانه و نتیجه کلی از برداشت برخی از متخصصین تغذیه است.

قیمت پابریکا دودی

 

دانستنی های جالب در مورد پاپریکا دودی و قیمت آن !!

در حقیقت پاپریکا دودی ادویه ملی کشور مجارستان شناخته شده و این کشور فرآوری کننده مرغوب ترین نوع آن در دنیا است. گیاه استفاده شده برای تهیه این ادویه، اولین بار در سال 1531 در بوداپست پرورش یافت اما در غرب تا اواسط دهه 1900 میلادی استفاده نداشته است.

نزدیک اواخر دهه 1800 میلادی با رشد اولین گیاه فلفل، پاپریکا دودی به یکی از مواد غذایی اصلی در بسیاری از غذاهای مجارستانی تبدیل شد. اولین استفاده از آن در طب سنتی برای درمان تب بوده است.

در حال حاضر با گذشت چندین سال پاپریکا دودی یکی از محبوب‌ ترین ادویه ‌های جهان است. قیمت پاپریکا دودی در کشورهای دیگر و از جمله کشورهای غربی که بزرگ ترین مصرف کننده ی این ادویه هستند به مراتب بیشتر از داخل ایران است.

پاپریکا کاملا مورد تایید وزارت بهداشت بوده و تست های لازم روی آن انجام می شود. یکی از موارد جالب در مورد پاپریکا دودی این است که این ادویه طبق آمار نشریه اس یو نیوز، یکی از بهترین روش های درمانی برای بیماری های لاعلاج است.

قیمت پابریکا دودی

قیمت پاپریکا دودی متاثر از چه عواملی است؟

همان گونه که می دانید قیمت تنها عددی پیشنهادی است که برند تولید کننده برای محصول تولیدی خود براساس برخی از فاکتورها در نظر می گیرد. قیمت پاپریکا دودی متاثر از عوامل مختلفی است که عمده ی آن ها مرتبط با تولید، فرآوری و بسته بندی هستند. به هر میزان کارخانه توجه و دقت بیشتری را در مورد این موارد لحاظ کند به تبع قیمت پاپریکا دودی نیز بیشتر خواهد بود.

برای مثال اگر کارخانه از بسته بندی های خلاقانه استفاده کند و یا از پیشرفته ترین دستگاه ها در فرایند فرآوری کمک گیرد، قطعا قیمتی نهایی پیشنهادی آن نیز بالاتر خواهد بود. البته مواردی مانند حمل و نقل و نگه داری نیز به شکل غیرمستقیم روی قیمت این ادویه اثر می گذارند.

پابریکا دودی

راه حلی فوق العاده برای آگاهی از قیمت و خرید پاپریکا دودی

پاپریکا دودی در میان مردم ایران رونق لازم را ندارد به همین دلیل ممکن است نتوانید آن را از هر فروشگاهی خریداری نمایید؛ چرا که بسیاری از فروشگاه ها این محصول را ندارند. اما اگر تصمیم به استفاده از خواص درمانی این ادویه عالی گرفته اید و می خواهید آن را خریداری کنید، برای فرار از سردرگمی ما به شما خرید اینترنتی را پیشنهاد می کنیم.

در حال حاضر فروشگاه های اینترنتی زیادی وجود دارند که این ادویه را در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. شما با مراجعه به یک فروشگاه اینترنتی معتبر می توانید علاوه بر آگاه شدن از قیمت پاپریکا دودی مطالعه کاملی در مورد خواص و نحوه ی مصرف آن داشته باشید و در صورتی که متناسب با ایده آل های شما بود آن را خریداری کنید.

پابریکا دودی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Buy now