کرنبری خشک صادراتی با بهترین قیمت !

کرنبری خشک (زغال اخته) یک میوه قرمز و ترش است. این میوه به خانواده توت ها تعلق دارد. از میوه کرنبری خشک و تازه در تهیه بسیاری از محبوب ترین دسرها، کیک ها و اسموتی ها استفاده می شود. تهیه آب میوه تازه از کرنبری هم بسیار متداول است. در کشورهای خارجی در ایام کریسمس و جشن سال نو، از میوه های کرنبری خشک و تازه برای تهیه خوراکی های مخصوص جشن استفاده می شود.

آیا می دانید چگونه مقدار مناسب کرنبری خشک می تواند فواید سلامتی زیادی را به همراه داشته باشد؟ این همان چیزی است که در این قسمت به آن می پردازیم. کرنبری خشک، یک میان وعده محبوب است. میوه های کرنبری در حرارت زیاد، آب خود را از دست می دهند و به میوه های خشک شده مبدل می گردند. مانند سایر میوه های خشک، کرنبری هم منبع خوبی از فیبر و آنتی اکسیدان ها است.

ارزش تغذیه ای کرنبری خشک

کرنبری خشک در حقیقت، همان میوه تازه کرنبری است که آب آن از بین رفته است. به طور کلی، یک فنجان میوه تازه، معادل یک چهارم فنجان میوه کرنبری خشک است. این به مفهوم آن است که یک چهارم فنجان برای میوه های خشک مانند کرنبری، یک اندازه متوسط و استاندارد برای مصرف است.

خشک کردن کرنبری می تواند تحت فرآیندهای مختلفی انجام شود؛ از جمله خشک شدن در آفتاب؛ خشک کردن با جریان هوای گرم؛ خشک کردن با یخ؛ خشک کردن تحت خلاء و انواع دیگر روش های خشک کردن کرنبری با تکنولوژی های پیشرفته.  هر یک از روش های فوق، منجر به حفظ مقادیر مختلف مواد مغذی موجود در کرنبری خشک می شوند.

به طور کلی روش های خشک کردن با هوا باعث می شود مواد مغذی کمتری در میوه های خشک شده شما باقی بماند. مانند سایر انواع میوه خشک، کرنبری خشک به دلیل داشتن منبع غنی از فیبر، بسیار شناخته شده است. هر وعده از این میوه خشک خوشمزه به اندازه یک چهارم فنجان (40 گرم) 8 درصد از ارزش روزانه فیبر را تأمین می کند. علاوه بر این، 6 درصد از مقدار توصیه شده روزانه ویتامین E را نیز در اختیار افراد قرار می دهد.

کرنبری همچنین حاوی انواع ترکیبات مغذی دیگری است؛ از اسیدهای آمینه اساسی گرفته تا مواد مغذی مانند لوتئین و زاكزانتین. کرنبری خشک مقادیر کمی (بین 1 تا 4 درصد) از چند ویتامین از جمله ویتامین A، ویتامین های گروه B و ویتامین K را نیز دارد. علاوه بر این، آنها حاوی مقادیر کمی از مواد معدنی مانند مس، آهن و منگنز هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Buy now