خرید و فروش تازه ترین پیاز صادراتی 1402 با کیفیت و قیمت ارزان !

پیاز صادراتی یکی از منابع درآمد زای کشورها می باشد. مناطقی از جهان که قابلیت رشد و پرورش انواع پیاز را دارند، صادرکنندگان برتر انواع پیاز سفید، پیاز زرد و پیاز قرمز به شمار می‌روند.

ارزش فروش پیاز صادراتی !

میزان فروش جهانی پیاز توسط تمام کشورهای صادر کننده، چیزی حدود سه و نیم بیلیون دلار در سال ۲۰۱۸ به ثبت رسیده است. این رقم، سهم قابل توجهی را از صادرات پیاز در جهان نسبت به صادرات سایر میوه، صیفی جات و سبزیجات به خود اختصاص داده است.

فرایند صادرات پیاز و فروش جهانی نسبت به سال ۲۰۱۸ با ارزشی حدود ۱۰ میلیون درصد، رشد مثبت داشته است. همچنین بررسی ارزش پیاز از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ با رقمی حدود ۴ درصد رشد مثبت، موجب توسعه درآمد و رشد منابع اقتصادی کشورهای صادرکننده گشته است. از میان کشورهای جهان، کشورهای اروپایی در سال ۲۰۱۸ ، بیشترین میزان صادرات پیاز را از نظر ارزش دلاری با حدود یک و نیم میلیارد دلار برای خود ثبت کرده‌اند.

این رقم، چیزی بیشتر از یک سوم درآمد جهانی می باشد. این سهم بر اساس درصد صادرات، حدود ۳۵ و نیم درصد است. رتبه دوم کشورهای صادرکننده پیاز در جهان برای کشورهای آسیایی با سهم حدود ۳۲ درصد و برای کشورهای آمریکای شمالی، رقمی حدود ۳۰ درصد ثبت شده است.

خرید و فروش پیاز در کشورهای آفریقایی با سهم حدود ۱۶ درصدی بوده و کشورهای آمریکای لاتین به جز کشور مکزیک، سهمی حدود سه و نیم درصد از پیاز صادراتی را از آن خود کرده‌اند. کشورهای نیوزلند و استرالیا در صادرات پیاز، سهمی معادل دو و نیم درصدی را دارند.

جهت آشنایی با روند آماده سازی پیاز صادراتی فیلم زیر را تماشا کنید!

رتبه بندی کشورهای جهان از نظر جایگاه فروش پیاز صادراتی

۱۵ کشور صادرکننده برتر پیاز صادراتی از نظر بالاترین درآمد حاصل از صادرات بر حسب دلار در سال ۲۰۱۸ به صورت زیر فهرست شده اند:

 • کشور هلند با سهمی حدود ۲۰ درصد
 • کشور چین با سهمی حدود ۱۵ درصد
 • کشور مکزیک با سهمی حدود ۱۳ درصد
 • کشور هندوستان با سهمی حدود 5/12 درصد
 • کشور آمریکا با سهمی حدود 7 درصد
 • کشور اسپانیا با سهمی حدود ۵ درصد
 • کشور مصر با سهمی حدود 5/3 درصد
 • کشور لهستان با سهمی حدود 5/2 درصد
 • کشور فرانسه با سهمی حدود 5/2 درصد
 •  کشور پرو با سهمی حدود 2 درصد
 • کشور نیوزلند با سهمی حدود 2 درصد
 • کشور پاکستان با سهمی حدود 5/1 درصد
 • کشور کانادا با سهمی حدود 5/1 درصد
 • کشور آلمان با سهمی حدود 1 درصد
 • کشور ایتالیا با سهمی حدود 1 درصد

سهمی که این ۱۵ کشور برتر در خرید و فروش پیاز در سال ۲۰۱۸ ثبت کرده‌اند، بیش از ۹۰ درصد از فروش جهانی بوده است.

gimex seifijat - خرید و فروش تازه ترین پیاز صادراتی 1402 با کیفیت و قیمت ارزان !

در میان صادرکنندگان پیاز، طبق آماری که در سال ۲۰۱۴ ثبت شده است، برخی از کشورها با رشد مثبت مواجه بوده‌اند. کشور پاکستان، کشور مکزیک، کشور هلند و لهستان، رشد بیشتر از ۳۰ درصدی را داشته اند.

در میان این 15 کشور برتر صادر کننده پیاز، برخی از کشورها در مقایسه با سال های گذشته دارای رشد منفی بوده‌اند؛ کشورهایی نظیر مصر، نیوزلند، کشور آلمان، آمریکا و ایتالیا، دارای رشد منفی از ۴ تا ۲۸ درصد بوده اند.

رتبه بندی کشورهای صادر کننده پیاز با ارزش صادراتی مثبت در سال ۲۰۱۸ :

 • کشور هلند بیشتر از ۴۰ درصد
 • کشور چین بیشتر از ۲۹ درصد
 • کشور هندوستان بیشتر از 5/30 درصد
 • کشور مکزیک بیشتر از 5/45 درصد
 • کشور اسپانیا بیشتر از 5/8 درصد
 • کشور مصر با رشد منفی حدود ۲۹ درصد
 • کشور پرو بیشتر از ۹ درصد
 • کشور لهستان بیشتر از ۸۳ درصد
 • کشور نیوزلند با رشد منفی ۲۶ درصد
 • کشور پاکستان بیشتر از ۲۳۲ درصد
 • کشور آفریقای جنوبی بیشتر از ۷ درصد
 • کشور آرژانتین با رشد منفی حدود ۴۲ درصد
 • کشور ترکیه با رشد منفی حدود ۵۵ درصد
 • کشور استرالیا با رشد منفی و حدود ۱۴ درصد
 • کشور نیجریه با رشد منفی و حدود ۱ درصد

اعداد و ارقام پیاز صادراتی و قیمت پیاز، دو چالش اصلی برای بررسی میزان رشد منفی یا مثبت کشورهای صادرکننده پیاز است. شرکت هایی در این زمینه موفق تر خواهند بود که بتوانند آمار جهانی را در یک سال گذشته، سه سال گذشته یا ۵ سال گذشته از طریق رسم نمودارها، جدول ها و بررسی های تحلیلی بازار مورد بررسی قرار داده و بتوانند از آنها به عنوان یک اهرم جلو برنده در صادرات پیاز استفاده کنند.

خرید پیاز صادراتی

بررسی وضعیت پیاز صادراتی در کشور ایران

کشور ایران یکی از کشورهای صادر کننده پیاز در منطقه است. اگرچه نام کشور ایران به عنوان برترین کشورهای صادر کننده پیاز در فهرست ارائه شده در قسمت های قبلی ذکر نشده است اما برترین پیازهای صادراتی با کیفیت و طعم عالی برای ارسال به کشورهای مختلف جهان در حال حاضر یکی از منابع درآمد زایی کشور ایران محسوب می شوند.

پیاز ایران به طور عمده در شهرهای اصفهان، تبریز، خوزستان، کرمانشاه، زنجان، کرمان و هرمزگان کاشته می شوند. انواع پیاز قرمز، سفید و زرد از این شهرها به صورت عمده با بسته بندی های خاص به سمت مرزهای خروجی کشور برای ورود به بازارهای جهانی ارسال می‌شوند. بهترین بازارهای هدف برای خرید و فروش پیاز در کشور ایران شامل کشورهای ارمنستان، آذربایجان، روسیه، عراق، قزاقستان، ترکمنستان، افغانستان و پاکستان می باشد.

قیمت پیاز صادراتی

کشورهای مصرف کننده پیاز ایران در حوزه کشورهای همسایه قرار دارند، چرا که نزدیک بودن بازار هدف به ایران، هزینه‌های حمل و نقل را تا حد چشمگیری کاهش می‌دهد. از طرف دیگر یکی از دلایلی که موجب موفقیت پیاز صادراتی ایران در بازارهای منطقه شده است، کمبود این ماده خوراکی و عدم شرایط کشت مناسب آن در کشورهای بازار هدف می باشد. به خصوص کشور عراق، مهمترین وارد کننده پیاز از کشور ایران شناخته می شود.

آنچه موفقیت شرکت های صادرکننده پیاز را در بازار هدف تضمین می کند، ارائه محصولات مرغوب تر، بسته بندی مناسب و توجه به وزن پیازها در هر کارتن است. هر چه کیفیت بسته های صادر شده بالاتر باشد، امکان فروش محصولات در بازارهای جهانی با موفقیت بیشتری همراه است.

پیاز صادراتی

شیوه های بازاریابی جهانی برای خرید و فروش پیاز صادراتی

پس از آنکه به اهمیت خرید و فروش پیاز به عنوان یک عامل درآمدزا و یک ماده مغذی در جهان اشاره کردیم، اکنون نوبت به آن رسیده است که فرایند بازاریابی برای خرید و فروش این ماده مغذی را به عنوان یک گیاه خوراکی مورد بررسی قرار دهیم.

ثبت سفارش صادرات و واردات انواع پیاز جزو وظیفه های شرکت های تجاری و بازرگانی در این حوزه است. هر یک از کسب و کارهایی که در کشورهای مختلف جهان در حوزه صادرات واردات میوه و سبزیجات فعالیت می کنند، مبتنی بر شرکتهای معتبر بازرگانی هستند که استراتژی های منحصر به فردی را برای ورود به بازارهای جهانی و ثبت سفارشات صادرات در نظر می گیرند.

با توجه به نوسانات قیمت پیاز، ثبت سفارش واردات و صادرات پیاز بر اساس یک استراتژی بازاریابی ثابت، عملاً ممکن است ضرر و زیان هایی داشته باشد. بنابراین مهمترین شرط برای موفقیت در بازار خرید و فروش پیاز صادراتی، نحوه عملکرد شرکت ها در راستای تغییرات بازار است. اما به راستی چگونه می توان سفارشات صادرات واردات پیاز و همچنین سایر محصولات خوراکی را ثبت کرد؟؟

پیاز صادراتی

بازاریابی پیاز صادراتی با استفاده از فضای دیجیتال آنلاین

یکی از مهمترین راهکارهای بازاریابی برای خرید و فروش پیاز، استفاده از فضای آنلاین و رسانه های دیجیتال است. در طول دو دهه گذشته، تغییرات دنیای دیجیتال، ظهور وبسایت ها و فناوری اطلاعات موجب شده است تغییرات چشمگیری برای تمام کسب و کارهای آنلاین فراهم آید.

تجارت بین المللی نیز از این قاعده مستثنا نبوده است. اگرچه در گذشته، تمام معاملات تجاری و ثبت سفارشات صادرات و واردات به صورت مکاتبه ای انجام می‌شد اما اکنون، این کار به طور کامل از طریق کانال های ارتباطی آنلاین ثبت می شود. بنابراین به عنوان اولین راهکار برای ورود به بازار بین المللی در حوزه صادرات پیاز و سایر میوه ها و سبزیجات، استفاده از خدمات بین المللی اینترنتی است.

قیمت پیاز صادراتی

کاربرد خدمات اینترنتی برای بازاریابی صادراتی جهت ارسال پیاز!

 • شرکت های صادر کننده پیاز صادراتی لازم است برای حضور فعال در فضای اینترنت یک وب سایت آنلاین راه اندازی کنند؛ سپس محتواهای متناسب با فعالیت خود را در وب سایت منتشر کرده و اطلاعات کسب و کار خود را همواره به روز نگه دارند.در خصوص فرآیند خرید و فروش پیاز، تمام اطلاعات مربوط به این حوزه باید در وب سایت شرکتی ثبت شود. تصاویر باید در بالاترین کیفیت باشند به نوعی نظر مشتری را به خود جلب کنند.

 

 •  در مرحله بعدی، برای موفق شدن در فضای اینترنت و استفاده از روش‌های بازاریابی آنلاین برای صادرات و واردات پیاز، لازم است که به اصول بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر توجه داشته باشید. در همین راستا در شبکه های اجتماعی و سایت های اشتراک کسب و کار حضور داشته باشید.

ارتباط موثر با بازار هدف در صادرات پیاز

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند شرکت‌های فعال در حوزه خرید و فروش پیاز صادراتی را موفق کند، برقراری ارتباط موثر با بازار هدف است. ارتباطات، نقش موثری در بازار تجاری ایفا می کند. با یک ارتباط موثر می توانید کیفیت و قیمت پیاز را به خریدار اعلام کنید؛ حتی در صورت امکان برای فروش تخفیفات قابل ملاحظه ای را نیز در نظر بگیرید. به این ترتیب، مشتری شما برای همیشه، مشتری شما باقی خواهد ماند.

یکی دیگر از عوامل موفقیت برای برقراری ارتباط در بازار پیاز، ارسال نمونه های صادراتی برای مشتریان خارجی است. شرکت ها باید سعی کنند بهترین نمونه های محصولات پیاز را برای مشتریان خود ارسال کنند. به این ترتیب مشتریان به راحتی می توانند برای خرید نهایی، تصمیم گیری نمایند.

پیاز صادراتی

تبلیغات موثر برای خرید و فروش پیاز صادراتی

یکی دیگر از عواملی که به شدت در موفقیت شرکت های بازرگانی در حوزه صادرات از جمله ارسال پیاز، موثر است، شیوه های تبلیغات است. شرکت در نمایشگاه های بین المللی مواد غذایی می تواند نمای کاملی از بازار هدف را در اختیار این شرکت ها قرار دهد.

در نمایشگاه‌های بین‌المللی شرکت کنید و خریداران خارجی را به محصولات خود جذب نمایید. در همین راستا استفاده از خدمات مجموعه های تبلیغاتی صادراتی که به صورت بین المللی فعالیت می کنند در این راستا مفید خواهد بود.

آمار خرید و فروش پیاز صادراتی در سال ۲۰۱۶

فرآیند خرید و فروش پیاز در تمام جهان در سال ۲۰۱۶ رقمی معادل ۸ میلیون تن در سال بوده است که سهم کشورهای اروپایی و آسیایی حدود ۷۰ درصد است. این کشورها سهم ۶۰ درصد از واردات را به خود اختصاص داده اند. در سال ۲۰۱۶ سهم صادرات پیاز از کشورهای آسیایی حدود ۳ میلیون تن بوده است.

در همین راستا واردات پیاز رقمی معادل ۲ میلیون تومان را به خود اختصاص داده است. کشورهای چین و هندوستان دو کشور صادر کننده اصلی پیاز در آسیا هستند. کشورهای مالزی، بنگلادش، ژاپن ویتنام و فیلیپین، بزرگترین واردکنندگان پیاز در قاره آسیا محسوب می شوند. آمار خرید و فروش پیاز در سال ۲۰۱۶ در کشورهای اروپایی چیزی حدود سه میلیون تن برای صادرات و ۲ میلیون تن در بخش واردات بوده است.

قیمت پیاز صادراتی

توجه: برای خرید و فروش خرما صادراتی و اطلاع از قیمت روز اینجا کلیک کنید.

کشور هلند در اروپا بزرگترین صادر کننده پیاز است و پس از آن کشورهای اسپانیا، فرانسه، ترکیه و لهستان در رتبه‌های بعدی صادر کننده پیاز قرار گرفته‌اند. کشورهای انگلستان و آلمان، دو کشور واردکننده پیاز در قاره اروپا شناخته می شوند.

کشورهای آمریکای شمالی در سال ۲۰۱۶ ، حدود ۸۰۰ هزار تن پیاز را به مناطق مختلف صادر کرده‌اند. این رقم برای واردکنندگان پیاز، معادل ۷۸۰ هزار تن در سال بوده است. سهم صادرات پیاز از کشورهای آفریقایی در سال ۲۰۱۸ معادل ۳۶۰ هزار تن ثبت شده است. در این میان کشورهای آفریقای جنوبی، سودان، نیجریه و یمن بزرگترین صادرکنندگان پیاز بوده‌اند.

از طرفی دیگر سهم واردات پیاز در کشورهای آفریقایی رقم معادل ۷۵۰ هزار تن ثبت شده است. کشورهای سنگال، اتیوپی و غنا، بزرگترین وارد کننده های پیاز هستند. خرید و فروش پیاز صادراتی در کشورهای آمریکای جنوبی نیز ثبت شده است. این آمار در سال ۲۰۱۶ برای صادرات معادل ۳۳۰,۰۰۰ تن و برای واردات پیاز ۳۱۰ هزار تن بوده است. کشور پرو در آمریکای جنوبی بزرگترین صادر کننده پیاز و کشور برزیل، بزرگترین وارد کننده پیاز می باشد.

سهم کشورهای اقیانوسیه و استرالیا ۲۳۰ هزار تن در سال است. کشورهای آمریکای مرکزی، حدود ۳۸ هزار تن صادرات پیاز و ۱۳۲ هزار تن واردات پیاز را در سال ۲۰۱۶ برای خود ثبت کرده‌اند. کشور گواتمالا بزرگترین صادر کننده پیاز در حوزه آمریکای مرکزی می باشد. کشورهای گوآتمالا، السالوادور و نیکاراگوئه بزرگترین وارد کنندگان پیاز هستند. کشورهای حوزه دریای کارائیب، سهم وارداتی پیاز را در ۳۶ هزار تن در سال 2016 برای خود ثبت کرده اند. جامائیکا یکی از این کشورها است. برای دریافت مشاوره صادرات به سایت محمدرضا شیخ بهائی مراجعه نمایید.

خرید پیاز صادراتی

فروش عمده پیاز صادراتی

مسئله صادرات پیاز و خرید و فروش انواع پیاز قرمز، سفید و پیاز زرد شامل تمام استانداردهای صادرات و واردات صیفی جات می شود. شرکت هایی که سال ها است در حوزه خرید و فروش و صادرات پیاز در حال فعالیت هستند، به طور کامل به قوانین صادراتی تسلط دارند. برخی از کسب و کارهای نوپا در موضوع صادرات سبزیجات و میوه جات، اطلاعات کمتری نسبت به اهمیت صادرات انواع پیاز به کشورهای مختلف در اختیار دارند.

در حوزه واردات و صادرات این ماده غذایی، تجربه کاری و دانش تخصصی برای فرآیند صادرات و خرید و فروش از اهمیت بالایی برخوردار است. شرکت هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند عموماً کارشناسان بازرگانی، کارشناسان بازاریابی و کارشناسان فروش محصولات به صورت مجزا تیم های فعال را تشکیل می دهند که هر یک وظیفه خاصی در خصوص خرید و فروش عمده پیاز بر عهده دارند.

در این مطلب قصد داریم در مورد فروش عمده پیاز سفید، فروش پیاز قرمز صادراتی، قیمت پیاز صادراتی و مسئله صادرات پیاز به عراق و کشورهای همسایه ایران صحبت کنیم. در ابتدا با برخی از قوانین صادرات پیاز آشنا می شویم.

پیاز صادراتی

عوامل موثر بر قیمت فروش عمده پیاز صادراتی :

قیمت پیاز در فروش عمده صادرات پیاز با توجه به فاکتورهایی نظیر نوع پیازها، شرایط کشت و کار در یک منطقه خاص تعیین می شود. فرآیند خرید و فروش عمده پیاز یک فرآیند ساده اما قابل توجه است. پیازها به صورت عمده از کشاورز خریداری می شوند.

قیمت پیاز از زمین کشاورزی تا زمانی که برای صادرات آماده شود، دستخوش تغییرات زیادی می گردد. حضور واسطه های بازار برای خرید و فروش عمده پیاز، مهم ترین عامل در این تغییرات است.

بسیاری از مشتریان خرید پیاز صادراتی سفارشات خود را به صورت عمده ثبت می کنند. در این زمان است که مسئله بسته بندی پیازها به صورت معمولی حائز اهمیت است اما تمام نکات استاندارد و بسته بندی باید به طور کامل در نظر گرفته شود.

قیمت پیاز با توجه به نوسانات قیمت جهانی، تغییرات قیمت حمل و نقل و تغییرات قیمت ارز در هر دوره تغییر  می کند. بنابراین شرکت هایی که در حوزه صادرات پیاز به عراق و سایر کشورها فعالیت می کنند، همواره آمار خرید و فروش جهانی پیاز به همراه قیمت های روز را در معاملات خود در نظر می‌گیرند.

قیمت پیاز صادراتی

صادرات پیاز به عراق

یکی از کشورهای همسایه ایران که به عنوان مهم‌ترین بازار هدف برای صادرات پیاز محسوب می‌شود، کشور عراق است. فرایند صادرات پیاز به عراق در هر سال دچار تغییر و تحولات خاصی می گردد.

 • قوانین صادرات
 • تغییرات اقتصادی در هر دو کشور
 • مسائل سیاسی
 • میزان تولید پیاز در کشور ایران

در آمار صادرات پیاز به عراق دخالت دارند. یکی دیگر از مواردی که صادرات پیاز به این کشور را تحت کنترل قرار می‌دهد، قوانین گمرکی و صدور مجوز صادرات است.

مهم ترین موارد تهدید کننده صادرات پیاز به عراق کدام اند؟

 • نوسانات قیمت انواع پیاز صادراتی قرمز، زرد و سفید در بازار
 • اختلالات در بخش کشاورزی
 • کمبود بودجه برای صادرات

و بسیاری موارد دیگر که شاید نتوان به بسیاری از مهم ترین آن ها اشاره کرد، مواردی هستند که صادرات پیاز به کشور عراق را به شدت تهدید می‌کنند. در برخی منابع خبری، گاهی نتایج نشان می دهند فرایند صادرات پیاز به کشورهای همسایه ایران، آزاد شده است؛ در برخی منابع دیگر شاهد آن هستیم که صادرات پیاز با مشکلاتی مواجه است. در هر صورت کشاورزانی که در حوزه کشت و کار پیاز فعالیت می کنند با همکاری نزدیک با شرکت های بازرگانی به راحتی می‌توانند جایگاه خوبی برای محصولات خود پیدا کنند.

پیاز صادراتی با کیفیت

برخی از نکات مهم در صادرات پیاز :

طبق قوانین صادراتی پیاز، هیچ یک از پیازها مجوز صادرات کسب نمی کنند مگر اینکه به درجه بندی مختلف تقسیم شده باشند و بسته بندی پیازها دارای استاندارد ظاهری و کیفیت باشند. شرکت هایی که در حوزه بسته بندی پیاز صادراتی فعالیت می کنند حتماً باید دارای گواهینامه ها و مجوزهای لازم در این زمینه باشند.

پیازهای صادراتی باید در بسته بندی های استاندارد در کارتن هایی با وزن مشخص برای صادرات ارسال شوند. پیاز هایی که درون این دسته بندی ها قرار می گیرند از نظر ابعاد و اندازه باید یکسان بوده و در یک گرید دسته بندی شود.

گرید پیاز به 3 صورت بیان می‌شود؛ در گرید شماره ۱، قطر پیازها باید حدود ۲ اینچ یا بزرگتر باشد؛ در گرید شماره ۲، قطر پیاز باید از یک تا ۲ اینچ باشد و در گرید شماره ۳ ، قطر پیاز، کمتر از ۱ اینچ می باشد. دسته بندی در جلب نظر بازار هدف برای صادرات پیاز تاثیر زیادی دارد. زیباترین بسته بندی ها را می توان برای انواع پیاز سفید، قرمز و زرد در نظر گرفت.

پیاز صادراتی تازه

خرید و فروش انواع پیاز صادراتی

فرآیند خرید و فروش عمده پیاز سفید، بررسی قیمت پیاز صادراتی، صادرات پیاز به عراق و سایر کشورهای همسایه ایران و تمام قوانین و اصولی که فروش عمده پیاز را تحت پوشش قرار می دهد، تحت نظارت دو وزارتخانه مهم در کشور قرار دارد.

وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرایند صادرات پیاز و سایر محصولات را تحت کنترل دارند. کسب مجوزهای لازم برای ورود به این حرفه باید از این دو وزارتخانه انجام گیرد. پیازهای صادراتی طبق استانداردهای صادرات به بازار هدف ارسال می شوند. قبل از اینکه پیازها از مرز کشور خارج شود، نیاز به مجوز های گمرکی می باشد.

نکته جالب در بازار خرید و فروش پیاز نشان داده است که برخی از بازارها به خرید پیاز سفید صادراتی علاقه بیشتری نشان داده اند و برخی دیگر نسبت به سفارش پیاز قرمز، اقدام نموده اند. برای حوزه صادرات این ماده خوراکی قیمت پیاز متفاوت خواهد بود.

برخی از تحلیلگران بازار صادرات پیاز عقیده دارند بسیاری از انواع پیاز در بین واسطه های بازار مبادله می شود؛ در نتیجه، قیمت پیازها بیش از پیش افزایش پیدا می کند. برخی دیگر عقیده دارند پیاز در دست سودجویان مبادله می شود. برخی دیگر نیز عقیده دارند نظارت ها بر فروش پیاز قرمز صادراتی و قیمت پیاز با اختلال روبرو است. در هر صورت طبق آخرین نتایجی که در اخبار کشور منتشر شده، مجوز صادرات پیاز مجدداً صادر گشته است؛ بنابراین راه برای صادرات پیاز به عراق و سایر کشورها فراهم شده است.

پیاز صادراتی

3 دیدگاه ها

 1. امیر گفت:

  سلام ممنون میشم راجب ارسال پیاز صادراتی به امارات توضیح بدین و کدوم رنگ پیاز صادراتی در کشور امارات طرفدار داره؟
  در ضمن بخاطر مقاله خوب شمادرباره پیاز صادراتی مچکرم.

 2. حسنی گفت:

  سلام خسته نباشید مقالتون جالب و مفید بود به خصوص اون فیلمی که جهت آناده ساز پیاز صادراتی گذاشته بودید خیلی برام از هنه چیز جالب تر بود ممنونم

 3. milad گفت:

  پیاز صادراتی بیشتر به کدام کشورها ارسال می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Buy now