خرید بهترین ریحان خشک با قیمت عالی !

ریحان خشک یکی از انواع سبزی خشک پرطرفدار، معطر و بسیار خوشمزه است. عطر و طعم ریحان تازه را حتماً در سبزی خوردن تجربه کرده‌اید. این سبزی، ظاهر زیبایی دارد و برگ های آن قابل تشخیص است. اگر چندین سبزی کنار یکدیگر قرار بگیرند به راحتی می توانید برگ های ریحان را تشخیص دهید.

به اندازه ریحان تازه، ریحانه خشک هم در خوراکی ها و غذاها استفاده می ‌شود. از برگ های تازه ریحان برای طعم دادن طیف گسترده‌ای از سس های مخصوص، خوراک ماکارونی، سالاد، خوراک ماهی و خوراک گوشت، استفاده می شود. برخی اوقات در زمان ‌هایی که ریحان با کیفیت در برخی ماه ‌های سال یافت نشود می‌توان برگ های خشک ریحان را جایگزین کرد.

استفاده از برگ های خشک ریحان در طبخ غذا

فراموش نکنید که جایگزین شدن ریحان خشک و ریحان تازه با یکدیگر فقط در برخی از دستورالعمل ها وجود دارد. ریحان خشک نمی ‌تواند به عنوان یک ادویه چاشنی اصلی در غذا به کار رود، فقط نقش طعم دهنده را دارد، بنابراین اگر دستور خاصی از غذاها را می خواهید دنبال کنید توجه داشته باشید که ریحان تازه نیاز دارید یا برگ خشک ریحان را!

از طرف دیگر باید به خاطر داشته باشید که میزان مصرف برگ های تازه ریحان و میزان خشک ریحان با یکدیگر متفاوت است. برای طبخ برخی غذاها با استفاده از ریحان خشک باید مقدار نصف، در مقایسه با ریحان تازه استفاده کنید؛ به طور مثال دو قاشق چای خوری ریحان تازه معادل یک قاشق چای خوری ریحان خشک شده است. مقدار فوق می تواند به اندازه قاشق غذاخوری هم تغییر پیدا کند، اما به نسبت یک دوم برای همیشه ثابت است.

ریحان خشک را زمانی که داخل غذا استفاده می کنید به سرعت طعم غذا را تغییر می دهد به همین دلیل است که مقدار آن باید کمتر باشد. قبل از آنکه برگ های خشک ریحان را داخل غذا یا ظرف خوراکی ها بریزید، مقداری از برگ ‌های خشک شده را بین دستان خود خرد کنید؛ سپس آن را بو کنید؛ اگر بوی تند و تیزی از ریحان به مشام برسد نسبت یک دوم را دقیق بردارید.

اگر سبزی های خشک را مدت زمان زیادی است که نگهداری کرده اید، ممکن است بوی تند و تیز آن کاهش پیدا کرده باشد، بنابراین می‌تواند نسبت یک دوم، اندکی بیشتر باشد. یعنی شما نیاز دارید که ریحان خشک بیشتری را به غذا اضافه کنید.

اگر می خواهید از برگ های ریحان خشک استفاده کنید، راه دیگری هم برای تشخیص سنجش میزان مناسب آن برای غذا وجود دارد. توجه به رنگ ظاهری یکی از این موارد است. اگر برگ های ریحان، سبز تیره باشند، احتمالاً تازه تر است و سریع، طعم دلخواه شما را ایجاد می کند. برگ های ریحان با کمک ادویه ها به غذا طعم می بخشند.

اگر در دستور غذایی شما ریحان تازه یا خشک شده وجود دارد اما این سبزی خشک را در اختیار ندارید در این حالت می توانید از سایر سبزی های خشک معطر نظیر ترخون، آویشن، مرزه یا پونه کوهی استفاده کنید. حتی می‌توانید برگ های جعفری تازه یا جعفری خشک را هم به جای آن به کار ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Buy now