ترخون خشک صادراتی 2021 با بهترین قیمت

ترخون خشک یکی از انواع سبزی خشک است که با عطر و مزه بی نظیر که به غذا می‌دهد مورد علاقه تمام سرآشپزهای جهان قرار دارد. به خصوص ترخون خشک توسط سرآشپزهای فرانسوی به عنوان “پادشاه گیاهان” برای پخت و پزهای مخصوص در فرانسه معرفی شده است.

در حقیقت یکی از مهم ‌ترین سبزیجاتی که در غذاهای فرانسوی وجود دارد همین گیاه ترخون است. دو گونه اصلی از گیاه ترخون وجود دارد؛ گونه فرانسوی و گونه روسی. بسیاری از سرآشپز ها عقیده دارند که استفاده از گیاه ترخون خشک و ترخون تازه از گونه گیاه فرانسوی برای پخت و پز ارزشمندتر هستند. بنابراین در فهرست غذایی خود از آن استفاده می کنند.

ترخون خشک از برگ های ترخون تازه تهیه می شود. برگ های تازه ترخون طعم بی نظیری دارد و مزه خوشایندی را به غذا می بخشد. اما اگر همین برگ ها تحت فرایند خشک شدن آب خود را از دست بدهند، خواص آن به مقدار قابل توجهی متفاوت خواهد بود. شاید بهتر باشد یک نگاهی به گیاه ترخون خشک و ترخون تازه داشته باشیم تا این تفاوت‌ها را بهتر درک کنیم.

تفاوت ترخون خشک و ترخون تازه چیست؟

اولین مورد در مقایسه میان ترخون خشک و ترخون تازه، توجه به عطر و مزه آن است. زمانی که ترخون های تازه را خشک می کنید، با حذف آب و مواد مغذی و املاح معدنی در یک قسمت متمرکز می شود؛ بنابراین طعم تند و تیزتری پیدا می کند. اگر می خواهید در غذا از ترخون خشک استفاده کنید باید مقدار کمتری از آن را در مقایسه با برگ های تازه ترخون به کار ببرید.

دو عامل دیگر که از تفاوت های ترخون خشک و ترخون تازه است، میزان ماندگاری و روش های ذخیره سازی و نگهداری این دو مدل از گیاه ترخون می باشد. همانند سایر انواع سبزی خشک و ادویه ها و چاشنی ها، گیاهان خشک ترخون را هم باید در شیشه ها یا ظروف پلاستیکی دور از نور نگهداری کنید.

این روش، ماندگاری آنها را افزایش خواهد داد. اگر می خواهید ترخون تازه را برای مدت بیشتری نگهداری کنید، آن را در کیسه پلاستیکی داخل یخچال یا فریزر ذخیره کنید. برای نگهداری ترخون خشک نیازی به یخچال ندارید و فقط بهتر است آن را دور از نور و در یک ظرف قابل تهویه بریزید.

در حال حاضر بسته بندی های متنوعی از گیاه ترخون خشک به عنوان یک سبزی خشک در بازار وجود دارد. سعی کنید بسته‌ بندی هایی را تهیه کنید که استاندارد بوده و برچسب سلامت روی آن وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Buy now