بهترین بلوبری خشک صادراتی با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت !

بلوبری خشک یکی از میوه‌ های خشک و پرطرفدار است. ظاهر میوه بلوبری، رنگ بنفش تیره مایل به مشکی دارد. البته میوه بلوبری را با رنگ آبی تیره مایل به بنفش می شناسند. این میوه بسیار زیبا است. در برخی منابع به این میوه، زغال اخته هم گفته می ‌شود.

میوه بلوبری به طور متداول برای پخت و پز، تهیه کیک و دسر و مربا یا آبمیوه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. بلوبری به طورکلی متعلق به خانواده توت‌ها است، بنابراین در کنار تمشک تازه، توت تازه، توت خشک و انواع توت سیاه هم می توان از آن استفاده کرد. بلوبری خشک برای تهیه کیک و آبمیوه بسیار بیشتر استفاده می شود.

اگر در تهیه خوراکی های خوشمزه و غذاها از بلوبری خشک یا بلوبری تازه استفاده کنید، طعم و مزه غذا را بسیار تغییر خواهید داد. اکثر آشپزها در کشورهای خارجی از این میوه در دستور غذایی خود استفاده می کنند. میوه بلوبری، خواص زیادی برای سلامتی دارد.

اگر آن را به همراه انواع توت به صورت میکس شده یا پوره درآورید، می توانید به عنوان میان وعده هم از آن استفاده کنید،البته بستگی به ذائقه شخصی شما دارد. شاید بهتر باشد نگاهی به ویژگی ‌ها، ارزش تغذیه ای و برخی خواص بلوبری خشک داشته باشیم.

میوه بلوبری خشک، سرشار از آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها

یکی از مهم ترین دلایلی که میوه بلوبری به صورت تازه و خشک شده تا این اندازه مورد توجه قرار گرفته است سرشار بودن آنها از ترکیبات آنتی اکسیدانی و ویتامین می باشند. خواص تغذیه ای بلوبری خشک و بلوبری تازه تقریباً شبیه به یکدیگر است، اما آب میوه ها در میوه خشک بلوبری، تبخیر شده است. به همین دلیل، مواد مغذی در یک حجم کوچک متمرکز هستند.

از طرفی دیگر، تبخیر شدن آب میوه بلوبری تازه موجب می‌شود مقادیر کمتری از ویتامین های محلول در آب شامل ویتامین C و ویتامین B در میوه های خشک بلوبری وجود داشته باشد. با این حال همین مقدار اندک برای سلامتی مفید است.

میوه بلوبری خشک حاوی فنول و آنتوسیانین هستند. این دو ترکیب جزو ترکیبات آنتی اکسیدانی بسیار قوی بوده و می توانند فعالیت های رادیکال های آزاد را به شدت متوقف کند. این مسئله در میوه های خشک بلوبری نسبت به میوه‌های تازه اندکی بیشتر است، چرا که در میوه، متمرکز شده‌اند.

با فرآیند خشک کردن میوه تازه بلوبری، مقدار فیبر موجود در میوه ها همچنان در جای خود باقی خواهند ماند. بنابراین خوردن میوه بلوبری خشک برای هضم غذا و سلامت دستگاه گوارش توصیه می شود. اگر می خواهید بلوبری را به صورت بسته بندی از فروشگاه تهیه کنید، دقت داشته باشید که هیچ قند اضافی، شربت گلوکز دار یا سایر عصاره های مصنوعی و افزودنی های طعم دهنده به آنها اضافه نشده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Buy now